Norėjote gero, bet viską tik pabloginote?

Smulkus rankų bėrimasKartais taip nutinka, kad namuose minkštų baldų paviršiai būna ištepami, išpurvinami ar kitaip pažeidžiama pradinė jų būklė. Netyčia išpylus ant sofos kavą, išliejus padažą ir pan. ant paviršių atsiranda dėmės, kurios, kaip taisyklė, būna labai sunkiai išvalomos. Vien vandens nepakanka norint pašalinti ryškią dėmės spalvą ar klampią konsistenciją. Tada į pagalbą pasitelkiama „sunkioji artilerija“, arba kitaip tariant, buitinė chemija. Šiuo metu parduotuvių lentynose apstu įvairių valiklių, ploviklių, skiediklių, su kurių pagalba tampa lengviau pašalinti purvą bei dėmes. Viskas būtų puiku, jei ne šalutinis tokių valiklių poveikis kai kuriems žmonėms. Buitiniuose valikliuose, skirtuose išpurvintų baldų paviršių valymui, esančios cheminės medžiagos ne visada normaliai reaguoja su žmogaus oda. Kai kuriais atvejais per dideli jų kiekiai (nors kartais pakanka ir visai mažo šlakelio) sukelia rimtas alergines reakcijas. Viena dažniausiai pasitaikančių odos problemų yra egzema.

Alerginis odos uždegimas, pasikartojantis dėl įvairių dirgiklių, vadinamas egzema. Toks bėrimas gali būti įvairių formų ir pasireikšti skirtingose kūno vietose. Vienas dažniausių veiksnių, dėl kurio kyla alergija yra buitinė chemija, skirta baldams. Norint atnaujinti ar išvalyti iš jų dėmes naudojamos specialios cheminės priemonės, kurių sudėtis gali deginti ar graužti žmogaus odą.

Viena vertus, tokie valikliai efektyviai išvalo dėmes nuo sofos, fotelių, sėdmaišių ir pan. Kita vertus, nuo buitinės chemijos prasidėjęs smulkus rankų bėrimas ar kitų kūno vietų odos paraudimas gali kainuoti nemažai laiko ir pastangų gydantis. Dermatologai perspėja, kad buitinę chemiją naudojantys asmenys pašalinio poveikio gali išvengti, jeigu priemones naudos pagal tam tikras taisykles, naudodamiesi specialiomis apsaugos priemonėmis.

Kaip žinia, egzemą gali sukelti tokie veiksniai, kaip kosmetikos priemonės, vaistai, mikrobai ir pan. Be visa ko, vieną didžiausių alergijų sukelianti buitinė chemija stipriai paveikia odos audinius, jeigu nenaudojama saugumo priemonių ir tam tikrų taisyklių. Smulkus rankų bėrimas bei alergija kitose kūno vietose pasireikš, jei:

  • sofas ar kitus minkštus paviršius valysite neužsidėjus guminių pirštinių;
  • ne iki galo išvalysite priemones iš baldų paviršių;
  • naudosite per dideles jų dozes;
  • pastebėjus, kad smulkus rankų bėrimas, paraudimas ant kaklo, nuolatinis kūno niežėjimas niekur nedingsta, patariame kreiptis į medikus dėl galimai prasidėjusios egzemos.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *