Vienas svarbiausių virtuvės baldų – stalas. Rinkdamiesi virtuvės stalą, turėtume įvertinti jo: dydį, dizainą, dekoratyvinius elementus, gamintoją ir formą. Būtent į šias penkias charakteristikas reikėtų pirmiausia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad virtuvės stalas būtų malonia jūsų susibūrimų vieta, kur galėtumėte aptarti dienos reikalus, šiltai pasikalbėti ar tiesiog maloniai papietauti.
Virtuvės stalo dydis priklauso nuo pačios virtuvės dydžio (kaip ir visi kiti virtuvės baldai). Savaime suprantama, kad didelėje virtuvėje neturėtų stovėti mažas stalas, o mažoje virtuvėje – stalas aštuoniems asmenims, užimantis visą patalpos plotą. Be to, kuo didesnė virtuvė tuo sudėtingesnio dizaino stalą galima pasirinkti. O stalas, perkrautas papildomais aksesuarais, tikrai nesižiūrės mažoje virtuvėje. Tačiau ir mažoje virtuvėje gali stovėti stilingi virtuvės baldai, tik reikia geriau paieškoti.
Virtuvės stalo ir jo dekoratyvinių elementų dizainas turi atitikti bendrą virtuvės stilių. Jeigu jūsų virtuvėje vyrauja klasikinis stilius, tai ir stalą rinkitės tokio pat dizaino ir su skirtingais stiliais, geriau, neeksperimentuokite. Pietų stalas turėtų harmoningai įsilieti į bendrą virtuvės spalvų gamą. Tačiau, jeigu jūs patys puikiai jaučiate stilius ir spalvas, o jūsų virtuvės interjeras išsiskiriantis, tai kaip tik galite rinktis tokią stalo spalvą, kad šis baldas išsiskirtų ir būtų ryškiu akcentu.
Pirkdami virtuvės stalą, įvertinkite savo biudžetą ir baldų kainas. Rinkoje siūloma įvairių gamintojų baldų. Tad kiekvienas gali išsirinkti pagal savo kišenę. Pigesni baldai nebūtinai yra blogesni, tiesiog rinkdamiesi juos, atkreipkite dėmesį į jų kokybę.
Kokios formos stalą rinktis – kampuotą ar apvalų? Kiekvienas namų šeimininkas ar šeimininkė linkę rinktis pagal save, tačiau, vėlgi, viskas pirmiausia priklauso nuo to, kaip įrengta jūsų virtuvė. Jeigu jūsų virtuvės interjere vyrauja aptakios formos – tada geriau rinktis apvalų arba ovalų stalą. Jeigu virtuvėje kiti baldai kampuoti, tai ir stalą rinkitės atitinkamą. Žinoma, jeigu namuose auga vaikai, tada patogesni apvalūs arba bent jau stačiakampio formos stalai. Jie saugesni bėgiojantiems ir dūkstantiems mažyliams.
Virtuvės stalai gaminami iš įvairių medžiagų: metalo, medžio plokščių, akmens, stiklo ir t. t. Šiuo atveju renkantis, didžiausią reikšmę taip pat turi bendras virtuvės dizainas ir jūsų finansinės galimybės. Virtuvėje, kurioje vyrauja metalas ir stiklas, tikrai nederės ąžuolinis stalas.
Parašykite komentarą