Ko gero pats didžiausias galvos skausmas visiems besistatantiems namą – šildymo sistemos pasirinkimas. Visgi tai yra palyginti didelė investicija kuria tikriausiai teks naudotis 20-30 metų todėl šį pasirinkimą reiktų labai gerai apgalvoti ir nepagailėti tam lėšų. Jau dabar sakoma kad šildymas kietu kuru yra praeitis ir tinka tik močiutėms kaime. Kalbant apie šildymo katilo pasirinkimą neturėtume apsistoti ties tradiciniais variantais nes rinkoje yra pasirodę daug naujų pažangų šildymosi būdų. Vieni iš tokių yra šildymas imant energiją iš oro/vandens arba šildymas infraraudonais spinduliais.
Patogumas prieš kainą
Ką rinktumėtės, ar 20 procentų mažesnes išlaidas šildymui ir katilo prižiūrėtojo darbą valandą laiko kiekvieną dieną, ar mokėti daugiau bet šildymo klausimus spręsti savo išmaniuoju telefonu. Atlikti kūriko vaidmenį sutiks tik labai mažai uždirbantys žmonės arba pensininkai, na ir žinoma kaimo gyventojai. Jeigu šiuolaikinės technologijos leidžia nesukti galvos dėl namo apšildymo, tuo reikia ir naudotis. Geriau šį laiką praleiskite uždirbdami pinigus arba leisdami laiką su šeima, ką daugelis ir daro. Naudojantis saulės, vėjo energija ir šilumos siurbliais iš oro ar žemės galima sukurti tokią sistemą kuri gali veikti ir duoti naudą ne tik vasarą bet ir žiemą naudojant minimaliai elektros energijos. Prieš 10 metų, kiekvieno besistatančio namą sklypo pasirinkimą ribojo tai ar iki sklypo yra atvestos dujos. Matote, kiek nedaug laiko praėjo ir dabar jau galima būti nepriklausomu nu šilumos tiekėjo.
Kas dar svarbu?
Savaime suprantama, dviguba šildymo sistema jums kainuoja 10-15 tūkstančių eurų bet jos užteks visą gyvenimą, bet jos nusidėvėjimas labai lėtas, o remonto poreikis bus nedidelis. Bet tai yra esmė renkantis šildymo sistemą namui – kokios tikėtinos papildomos išlaidos šildymui. Kieto kuro katilą reikės keisti kas 10-15 metų, špižinis katilas tarnaus 20 metų ir ilgiau, tačiau per tą laiką reikės remontuoti šildymo sistemos vamzdyną, cirkuliacinius siurblius, tikrai ims varvėti jungiamosios detalės, kraneliai ir kita. Nei vienas iš mūsų nežinome kiek teks mokėti už išteklius šildymui ateityje todėl turėtume mastyti galvojant bet pusę amžiaus į priekį ir būtinai įjungti atsinaujinančius energijos šaltinius namo šildymui.
Parašykite komentarą