Kaip atnaujinti senus medinius laiptus?

beicas Tiesa, jog laiptai yra vienas iš svarbiausių dalykų jūsų namuose – juk jais naudojamės kiekvieną dieną neišvengiamai. Daugelis namų šeimininkų nelabai kreipia dėmesį į tai, kad laiptai nusidėvi. Pakalbėkime apie galimas atnaujinimo priemones – ko reikia, kad jūsų seni mediniai laiptai ir vėl atrodytų puikiai?

Visų pirma, žvilgtelkite į savo medinių laiptų pakopas – ar mediena atrodo gražiai? Tokiu atveju, jeigu vaizdas jus tenkina, galite imtis medienos nubeicavimo, o vėliau gražiai nudažyti šono lenteles. Be abejo, prieš tai turės būti pasirinktas gražus ir jūsų laiptams tinkamiausias beicas medžiui.

Kokia yra perdažymo eiga?

Visų pirma, reikia nuvalyti visą likusį purvą, iš laiptų ištraukti vinis. Nepamirškite atlaisvinti ir laiptų sąsagas. Dabar galite imtis pakopų šlifavimo – nors daugelį vietų galima nušlifuoti su staklėmis, visgi, pakopų kampus reikės šlifuoti šiek tiek sudėtingiau – rankiniu būdu. Nepulkite iš karto dažyti – kruopščiai nušlifuokite ir šonines lenteles, o tada dar kartą viską išvalykite – dulkes ir užsilikusį purvą.

Tuomet jau galite rinktis norimą beicą. Reikia įvertinti tai, kokios kondicijos yra jūsų laiptai. Pavyzdžiui, jeigu mediena atrodo nelabai gražiai, tuomet specialistai rekomenduoja rinktis beicą iš šiek tiek tamsesnės spalvos. Jeigu norite, kad jūsų laiptai atrodytų senoviškai, galite rinktis šviesaus spalvos beicą, tačiau tik tokiu atveju, jeigu jūsų laiptų mediena yra pakankamai estetiška. Nepamirškite, kad šviesaus beico negalėsite naudoti, jeigu mediena atrodo visiškai prastai, kadangi toks beicas medžiui nepadės pašalinti akivaizdžiai matomų trūkumų.

Taip pat, laiptai gali būti padengti aliejine apdaila. Tokiu atveju, jūs galėsite nesunkiai išryškinti laiptų formą, tačiau tai nėra tokia populiari alternatyva kaip medienos beicas. Kalbant apie papildomas medienos apdailos prekes ir beicą, nereikia šių dalykų maišyti – rinkitės šiuos dalykus atskirai.

Ką daryti toliau?

Pasirinkę beicą, galite pradėti dažymo procesą. Sutepkite apdailos sluoksnį dar prieš dažus. Tokiu būdu, vėliau bus gerokai paprasčiau nuvalyti dažus nuo nereikalingų vietų. Tada galite su teptuku po truputį tepti medžiui skirtą beicą. Šis po truputį įsigers į medieną. Palaukite penkias sekundes ir tuomet nuvalykite jį su skudurėliu. Jeigu norite, kad medienos spalva būtų tolygi, padarykite tai dar kartą – užtepkite dar vieną beico sluoksnį. Visgi, galime pasakyti, kad dabar daug kas naudoja ir kitokį būdą – tepa tik vieną beico sluoksnį. Kartais taip gali būti net gi geriau, jeigu po pirmojo beicavimo estetinis vaizdas jus pilnai tenkina.

Prieš tepdami aliejinę apdailą, nepamirškite, kad beicas turi bent porą valandų džiūti. Po aliejinės apdailos užtepimo, jums reikės palaukti vieną parą, o tuomet jau galėsite pradėti dažyti laiptų pakopas.

Tikimės, kad mūsų patarimai ir aprašyta proceso eiga padės jums sėkmingai atnaujinti savo medinius laiptus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *