Dabar jau ne tik baldus dauguma renkasi pagal minimalistinį stilių

paminklaiDabar dauguma žmonių renkasi tokį namų interjerą, kuriame baldų kiekis būtų tik minimalus. Tai leidžia padidinti erdvę ir namai atrodo daug jaukesni. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo baldų pasirinkimo bei stiliaus. Tačiau reikia pabrėžti, kad ne tik jie daro didžiulę įtaką bendram interjerui. 21-ąjame amžiuje, kuomet žaibišku greičiu plinta įvairiausios tendencijos ir mados, yra ypač populiaru mėgti įvairiausius judėjimus. Minimalizmas – vienas iš jų. Žmonės, pasižiūrėję keletą filmukų susižavi idėja gyventi tarp keturių sienų ir teturėti keletą būtiniausių daiktų. Visa kita, pagal šio judėjimo idėją – nereikalinga. Juk kam apsikrauti daiktais, jei žymiai paprasčiau jų išvis neturėti? Jau nekalbant apie tokių niekučiais neapkrautų namų priežiūrą – jie beveik visuomet tvarkingi, tad lieka daug daugiau laisvo laiko užsiimti kitomis veiklomis. Pripažinkite – tvarkymasis nėra pats maloniausias užsiėmimas, tad kuo mažiau daiktų turite, tuo mažiau jėgų ir laiko reikalauja Jūsų namai. Tačiau vis dėl to, galbūt daiktai ir suvenyrai namuose yra reikalingi?

Suvenyrai namams – ne tik dulkėms rinkti. Nors anksčiau niekas neįsivaizduodavo namų be kalno statulėlių ant lentynų bei fotografijų ant sienų, šiandien tai nebėra taip populiaru. Bet kodėl? Ar žmonės taip bijo „atsilikti“ nuo madų bei puola išmesti visus nepirmo būtinumo daiktus tik dėl to, kad dabar madinga nebūti prisirišusiam prie materialių dalykų. Tačiau ar kada pagalvojote, kad ta statulėlė, kurią Jums padovanojo artimas žmogus, Jums gali priminti kažkokius smagius įvykius bei kelti teigiamas emocijas? Juk to nesinorėtų išmesti, ar ne? Tad gal kartais vertėtų atsilikti nuo mados ir daryti taip, kaip Jums labiau patinka…

Suvenyrai namams padeda sukurti jaukią aplinką. Žinoma, gyvename tokiame laikotarpyje, kuomet visi skuba, lekia ir vis tiek niekur nespėja. Tad visuomenė stengiasi atsikratyti visko, kas trukdytų tokiam gyvenimo būdui. Daiktai – trukdo. Tačiau ar tikrai verta atsikratyti suvenyrų namuose? Suvenyrai bene pats paprasčiausias būdas suteikti savo kampeliui originalumo, šilumos bei jaukumo. Juk namai atspindi patį žmogų, jo asmenybę bei požiūrį į pasaulį. Žinoma, negalite teigti, kad tuštesnė namų erdvė kažką daugiau pasako apie namų šeimininkus. Atvirkščiai – tokie namai tarsi be gyvybės ir nieko nepapasakoja.

Suvenyrai namuose sukuria savotišką bei originalią aplinką, leidžiančia nuspėti, kokie žmonės ten gyvena, kokius pomėgius bei tradicijas turi ir net kokios jų vertybės. Nes vis dėlto – kai kuriuos namuose randami iš simboliniai dekoratyviniai paminklai, kurie skirti kažkam atminti. Jeigu norite įžengę pro savo namų slenkstį atpažinti save – nebijokite apsikrauti daiktais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *