Ar lengva prižiūrėti laminuotas grindis?

grindys

Laminuotos grindys – populiarus sprendimas, leidžiantis pasirinkti iš daugelio skirtingų raštų, bei imituoti kitas dangas, tokias kaip medis, plytelės ar akmens masė. Tarp pagrindinių šios dangos privalumų yra nurodomi jos atsparumai pažeidimams ir drėgmei. Tačiau ne visi laminatai yra vienodi ir jų atsparumai gali skirtis, priklausomai nuo klasės. Ši danga yra sudaryta iš kelių sluoksnių, tarp kurių yra ir apsauginis. Tačiau nežiūrint į tai, ją reikia prižiūrėti, tam kad ji kaip įmanoma ilgiau atrodytų patraukliai ir išlaikytų savo apsaugines savybes. Priežiūra nėra labai sudėtinga, tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus.

Galima išskirti du laminuotos dangos valymo būdus: sausą ir drėgną. Rekomenduojama ją valyti būtent sausuoju būdu, nes ne visi laminatai pasižymi geru atsparumu vandeniui, todėl geriausiai yra jį tiesiog šluoti arba siurbti. Tačiau jei turite aukštesnės nei 33-os klasės laminuotą dangą, tai ją galite drąsiai valyti ir drėgnuoju būdu, bet ne dažniau kaip kartą per savaitę. Tam kad danga tarnautų ilgiau, po plovimo, ją reikėtų gerai nusausinti. Taip pat patartina naudoti specialias valymo priemones, bei pakankamai minkštas šluotas ir šluostes. Atkreipkite dėmesį ir į savo dangos blizgumą, nes nuo to gali priklausyti tinkamų plovimo priemonių pasirinkimas.

Taip pat verta žinoti, kad matiniai paviršiai purvinasi kiek greičiau nei blizgūs, tačiau nešvarumus nuo jų galima nuvalyti ir specialių purškalų pagalba. Atsiradus didesniems nešvarumams, juos reikėtų pašalinti kaip įmanoma greičiau, kad jie nespėtų įsigerti giliau. Plaunant laminuotą dangą, reikia naudotis tik specialiomis priemonėmis, nes kitos gali ją pažeisti. Vietose, kur dažnai vaikštoma apsiavus, rekomenduojama patiesti kiliminę dangą ar kitaip apsaugoti laminatą, kad nesugadinti jo. Svetainėje unideco.lt galima rasti daugiau informacijos apie laminuotas dangas ir jų ypatumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *