,

Kaip išsirinkti virtuvės baldus?

Virtuvės baldai – brangi, bet ilgalaikė investicija. Nuo jų priklausys virtuvės vaizdas ir funkcionalumas artimiausius 10-20 metų, todėl prieš įsigyjant baldus verta apie daug ką pamąstyti, kad būtų paprasčiau išsirinkti tinkamiausią variantą. Pateikiame keletą patarimų, į ką reiktų atkreipti dėmesį, kad įsigyti virtuvės baldai tarnautų ilgai, būtų stilingi ir, svarbiausia, funkcionalūs.

virtuvės baldai

Stalčiai ar spintelės? Kad ir kaip būtų juokinga ir keista, renkantis virtuvės baldus, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į savo nugarą. Kodėl? Pagal naujausias virtuvės baldų gamintojų (tokių kaip Hettich, Blum) rekomendacijas reikia kuo mažiau lankstytis. Todėl gamintojai virtuvės balduose (apatinėse spintelėse) atsisako atveriamų durelių, jas pakeisdami stalčiais. Patogiausia rinktis guolinius, pilnai ištraukiamus stalčiaus bėgelius. Kokybiški bėgeliai dažniausiai sudaro apie pusę baldų kainos, tačiau nuo šios srities priklauso naudojimosi paprastumas.

Atkreipkite dėmesį į stalčių aukštį. Mažesni stalčiai yra skirti stalo įrankiams ir įvairiems smulkiems daiktams susidėti, tuo tarpu dideliuose stalčiuose galima laisvai sutalpinti puodus ir didesnes pakuotes maisto atsargų. Svarbu, kad toks stalčius ne tik būtų gerai ištraukiamas, bet ir atlaikytų didelį svorį. Labai paprasta laikyti krepšį su bulvėmis ir svogūnais šalia šiukšliadėžę turinčios atveriamos spintelės.

Stalviršis. Pagrindinis virtuvės atributas yra stalviršis, arba darbastalis. Tai ilga ištisinė plokštė, kuri yra dedama ant pastatytų spintelių viršaus ir tvirtinama prie sienos. Stalviršis gali būti kelių rūšių – medienos pluošto (populiariausias), marmurinis, granitinis, dirbtinio akmens plokštė arba natūralaus medžio plokštė. Renkantis stalviršį reiktų atkreipti dėmesį į keletą dalykų – ar paviršius yra atsparus drėgmei, kaip lengvai jis valomas, ar gali kauptis bakterijos ir nešvarumai. Aišku, kaina ir spalva irgi yra svarbi, todėl dažniausiai renkamasi medžio pluošto stalviršiai iš Lenkijos arba Vokietijos.

Standartinis darbastalio aukštis virtuvėje – 850-910 mm. Tai nėra teisinga, nes kiekvienos šeimos narių ūgiai skiriasi, todėl pasirinkus netinkamą aukštį, vargs nugara. Darbastalio aukštis virtuvėje turėtų būti pritaikomas kiekvienam asmeniškai, atsižvelgiant į tai, kokio ūgio žmonės dažniausiai gamins maistą ir naudosis virtuve. Aukštį galima reguliuoti pasirenkant spintelių kojeles. Jei reikia aukštesnės virtuvės, kojelės pasirenkamos ilgesnės, jei žemesnės – trumpesnės, o tuo pačiu pasirūpinama ir santechnikos sprendimais, kurie paprastai gali kliudyti pastatyti spinteles arti sienos. Svarbiausiai, kad virtuvės baldai būtų patogūs jūsų šeimos nariams, o ne svečiams, kurie užsuka retai.

Pakabinamos spintelės. Spintelės kabinamos taip pat asmeniškai, apsvarsčius šeimos narių ūgio specifiką. Jei žmonės aukšti – spintelės gali būti kabinamos aukščiau. Jei žemi – žemiau, kad ištiesta ranka pasiektų antrą nuo viršaus lentyną. Viena lentyna paliekama specialiai nepasiekiama, kad joje galima būtų sutalpinti rečiau naudojamus daiktus ar produktus. Pakabinamų spintelių išmatavimai derinami pagal tai, kurioje vietoje bus statomas gartraukis. Pakabinamos spintelės turi kelis skirtingus durų darymo būdus – įprastas horizontalus ir vertikalus. Vertikaliam būdui naudojamas specialus hidraulinis varstymo mechanizmas, kurio tikslas – sulaikyt žemyn krentančias dureles ir apsaugoti žmogų nuo traumos. Durelės gali būti iš medžio plokštės, arba permatomos (taip vadinama „sekcija“). Vertikalaus varstymo durelės yra brangesnės, nes naudojami itin kokybiški ir patikimi varstymo mechanizmai.

Buitinė technika. Virtuvėje spintelės paprastai yra derinamos pagal tai, kur ir kokia buitinė technika bus statoma. Renkantis įmontuojamą buitinę techniką reikia atsižvelgti ne tik į jų išmatavimus, bet ir konkrečią vietą. Orkaitė, plautuvė ir šaldytuvas turi būti pasiekiamas labai paprastai ir sparčiai, tad į šiuos tris virtuvės „darbinius arkliukus“ teks labiausiai atsižvelgti. Spintelės su stalčiais turėtų būti tarp buitinės technikos spintelių ir turėti aiškią paskirtį. Pavyzdžiui spintelė tarp plautuvės ir orkaitės greičiausiai bus išnaudojama kai kuriems maisto produktams ir puodams bei indams laikyti. Buitinė technika renkamasi dar planuojant pačią virtuvę, tad iš anksto turite žinoti, kas ir kur stovės.

Pagrindinis atskaitos taškas turėtų būti…gartraukis. Jis turi būti kuo arčiau ventiliacinės angos, priešingu atveju namuose gali laikytis virtuvės kvapai, o patalpa nebus tinkamai vėdinama. Nuo gartraukio vietos priklauso orkaitės ir kaitlentės vieta. Tada reikia stengtis, kad šaldytuvas ir plautuvė būtų nutolę ne daugiau kaip per tris metrus į vieną ar kitą pusę. Ekspertai pataria plautuvę, orkaitę ir šaldytuvą statyti ne didesniu nei 4-6 metrų atstumu bendrai. Toks atstumas yra nedidelis, kai reikia greitai pasiekti maistą, jį nuplauti, supjaustyti ir ruošti maistą. Svarbi virtuvės dalis yra indaplovė. Jos vietą reikėtų derinti su santechninio mazgo vieta, nes kuo ilgesni nutekamieji vamzdžiai, tuo didesnė tikimybė, kad gali kilti problema su nutekamuoju vandeniu.

Spalvos ir furnitūra. Renkantis virtuvės baldus, reikia nepamiršti jų paviršiaus teplumo. Rekomenduotina rinktis ne baltą baldinės plokštės spalvą, nes tokiu atveju lieka visos matomos dėmės. Galiausiai svarbu atkreipti dėmesį į baldinės furnitūros ir baldinės plokštės gamintoją, nuo kurio priklauso kaina. Lenkų gamintojų produkcija pigesnė nei vokiečių ar austrų, tačiau pastarųjų produkcija kokybiškesnė. Stalviršio tekstūra dažniausia būna marga, primena akmens masės tekstūrą, todėl dėmės ant jos sunkiai matomos.

Baldų plokštės spalva turėtų būti derinama su viso kambario interjeru. Virtuvėje praleidžiame gana daug laiko, todėl reiktų vengti tamsių spalvų, rinktis natūraliau atrodančias tekstūras arba pastelines spalvas.

Atkreipkite dėmesį ir į rankenėles bei kitus baldų elementus, kad jie būtų suderinti ir patogūs.

Patarimus galima žerti ir žerti, tačiau pagrindinis patarimas yra naudokitės sveiku protu. Gerai pamąstykite, pasibraižykite savo virtuvės planą, pamatuokite, imituokite įvairias situacijas, kaip ir ką išimate ir padedate į vietą. Tokiu būdu galėsite nuspręsti, kaip jūsų virtuvės baldai turi atrodyti.

Atsakymai į “Kaip išsirinkti virtuvės baldus?”: 3

  1. […] Patarimai kaip išsirinkti virtuvės baldus […]

  2. […] Kaip išsirinkti virtuvės baldus? […]

  3. Ranka avataras

    Labai įdomūs ir informatyvūs pasiūlymai. Kaip kurie aprašyti niuansai net nebūtų atėję galvon. Būtinai reikės pasinaudoti Jūsų patarimais. Dėkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *