,

Virtuvė – pirma projektavimas, o tik po to – baldų gamyba!

Virtuvėje šeima pradeda dieną kartu, pusryčiauja, draugai užsuka puodeliui arbatos, o gero maisto entuziastai dažnai praleidžia valandų valandas. Įsigijus naujos statybos būstą arba pasistačius namą priartėjama prie vieno iš smagiausių ir įdomiausių etapų – virtuvės įrengimo. Virtuvės planavimas, išdėstymas, medžiagų, spalvų pasirinkimas, stilius ir kokybiškų baldu gamyba – pagrindiniai elementai, kuriuos reikia aptarti kad gyvenimas virtuvėje būtų vienas malonumas.

projektavimasTikslūs atstumai ir jų matavimas

Darbo pradžia – tikslių virtuvės matmenų žinojimas. Svarbiausia, kad Jūsų įsigytas virtuvės komplektas tilptų tiksliai ir nebūtų reikalinga pakartotinė baldų gamyba arba grubi korekcija.

Pagrindiniai virtuvės planavimo ir projektavimo principai

Yra keletas pagrindinių principų, kurių pagalba galite sukurti tokią virtuvę, apie kokią svajojote, kuri atitinka Jūsų poreikius, yra ergonomiška ir prisideda prie kokybiškesnio gyvenimo. Gyvenimas vyksta virtuvėje pagal vadinamąjį „virtuvės trikampį“, kuriuo sukuriamas ergonomiškas ir patogus judėjimas, užtikrinamos mažiausios laiko sąnaudos. Pagrindinės darbo virtuvėje funkcijos atliekamos tarp trijų elementų – viryklės, šaldytuvo ir kriauklės. Sujunkime šiuos elementus linijomis ir gausime tai, ką ekspertai vadina „virtuvės trikampiu“. Jei šaldytuvas, viryklė ir kriauklė bus per toli viena nuo kitos, nemažai laiko praleisite veltui judėdami. Jei per arti, bus per ankšta ir jausis spaudimas, suvaržymas. Ergonomiški atstumai tarp trikampio viršūnių yra 1,2 – 3 metrai. Bendras kraštinių ilgis – nuo 3,5 iki 8 metrų. Judėjimui negali trukdyti spintelės, kėdės ir t.t. Taip pat trikampio zona negali būti praėjime. Egzistuoja įvairių „virtuvės trikampio“ variacijų, kurias galite pabraižyti tiek pats, tiek pasikonsultuoti su interjero specialistu. Suprojektavote virtuvę? Dabar – baldų gamyba.

virtuvės baldaiVirtuvės baldų gamyba

Geri baldai nekainuoja pigiai, nekokybiškų baldų gamyba gali sugadinti interjerą, paveikti sveikatą. Pigios medžiagos atrodys estetiškai prastai ir jų eksploatacija bus trumpesnė. Apie virtuvės baldų kokybę pirmiausia sprendžiama pagal du faktorius: iš kokių medžiagų atliekama baldų gamyba, svarbiausia – iš ko pagaminami fasadai ir stalviršiai. Būtina išsiaiškinti fasadų ir stalviršių savybes, charakteristikas (atsparumas vandeniui, temperatūros ir mechaniniam poveikui, abrazyviškumas), pranašumus ir trūkumus. Atkreipkite dėmesį į gamintojų reputaciją bei kokybės  įvertinimus. Virtuvinis komplektas – tai karkasinė konstrukcija iš medžio drožlių plokščių, vėliau padengtos aukščiausios rūšies mediena, plastiku, metalu arba natūralių medžiagų imitacija. Galima rinktis brangesnes medžiagas – ąžuolą, riešutmedį ar vyšnią. Stalviršiai gaminami iš medžio drožlių plokščių, padengtų laminatu, taip pat gali būti iš stiklo, akmens (natūralaus – granito ar marmuro, sintetinio – kristalito, aksiliano, varikoro, koriano ar dirbtinio akmens).

Vis dėlto baldai turi būti funkcionalūs, ergonomiški ir estetiški. Tačiau sutikime, kad renkantis baldus, paskutinis balsas turėtų būti žmogaus, virtuvėje praleidžiančio daugiausiai laiko.

Įrašo “Virtuvė – pirma projektavimas, o tik po to – baldų gamyba!” komentarų : 1

  1. […] baldai greitai ir patikimai gali būti suprojektuoti Jūsų virtuvei, svetainei, miegamajam ar prieškambariui. Jums gali būti  sukurtos išskirtinės […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *