Stogo dangos apskaičiavimas

Stogo danga ir jos pasirinkimas yra labai svarbus faktorius, lemiantis gyvenimo kokybę ir tai, kuriam laikui bus galima jį pamiršti. Žinant tai, kad stogo dengimas nėra pigus dalykas, labai svarbu ne tik kokybiška danga, tačiau ir tinkamas stogo paruošimas. Šie du faktoriai neabejotinai yra vieni svarbiausių, įgyvendinant šį labai svarbų projektą.

Priklausomai nuo stogo tipo, deja, ne visada galima turėti tokią dangą, apie kokią svajoji. Dangos pasirinkimą lemia stogo nuolydis, jo konstrukcinės savybės, namo tipas ir net namo perdanga. Taipogi reikėtų neužmiršti atkreipti dėmesį į tai, kokioje vietovėje namas stovi, nes kartais tai gali pareikalauti nemažai papildomos stogo dangos priežiūros. 

Jeigu jau nusprendėte, kokią dangą naudosite savo namo stogui, reikia apskaičiuoti, kiek jos jums reikės. Tuo pačiu sužinosite, kokia bus viso stogo dangos kaina. Kaip žinia, danga gali būti plieninė, šiferinė, akmens skalūnas ar skirtingų tipų čerpės. Priklausomai nuo to, kiekvienos jų skiriasi ne tik kaina už kv.m., bet ir kiek jos montavimas pareikalauja darbo. Viena yra sukloti skardinės dangos lakštus, kita – sudėti čerpes iš mažų plokštelių. Tai taip pat įtakoja stogo dengimo darbų kainą, to taip pat nereikėtų užmiršti.

Iš esmės, koks preliminarus kiekis stogo dangos yra reikalingas, apskaičiuojama pagal stogo plotą, geriausia atlikti stogo išklotinę. Tokiu būdu galima matyti, kiek kokių lakštų bus reikalinga, atsižvelgiant į dangos lakštų plotį bei ilgį. Svarbiausia, kad parinkimas leistų kokybiškai atlikti lakštų sujungimus, todėl nereikėtų itin taupyti.

Kaip žinome, stogo danga yra neatsiejama nuo kitų papildomų komplektuojančių detalių bei medsraigčių. Taip pat stogo dengimui reikalinga antikondensacinė bei garo izoliacinė plėvelė, lietaus nuvedimo sistema. Trumpai tariant – kuo didesnis stogo plotas, tuo kaina didesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *