Sieninės spintos ir jų konstrukcijos

spintosŠiuolaikinės, modernios ir patikimos spintos stebina savo dizaino sprendimais. Kalbant apie konstrukciją, visas spintas įprasta grupuoti į korpusines ir sienines. Korpusinės konstrukcijos turi viršų ir apačią, šonus ir nugarinę dalį. Tokia spinta itin dažnai statoma vonioje arba vaikų kambaryje, šios konstrukcijos gali būti standartinio modelio arba gaminamos pagal individualius užsakymus. Kitas, sparčiai populiarėjantis sprendimas – sieninė spinta, karaliaujanti miegamajame ar prieškambaryje. Nors sieninės spintos gali būti gaminamos masiškai, didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia konkrečiai gyvenamajai erdvei skirtos ir individualiai gaminamos konstrukcijos.

Nors paprastai sieninei spintai numatoma speciali niša dar būsto projekto stadijoje, sieninės konstrukcijos gali būti montuojamos bet kur, kur tik panorėsite, pvz., prie išilgos ar kampinės sienos, palėpėje ar po laiptais. Vienas svarbiausių minėtojo sprendimų privalumų yra tai, kad šios konstrukcijos nėra ribojamos erdvės reikalavimų, todėl tiks praktiškai visoms gyvenamosios patalpoms, be to, sieninė spinta gali būti montuojama ir ten, kur nėra lygių lubų. Jei drauge pasirenkamos ir slankiojančios durų sistemos, tokia spinta užtikrins efektyvų erdvės išnaudojimą ir padės išvengti su varstomomis durimis susijusių rūpesčių.

Svarbiausias sieninės spintos skiriamasis bruožas yra tai, kad šis baldas neturi karkaso (išskyrus tuos atvejus, kai konkretus modelis pritaikomas kampinei ar išilgai sienai). Minėtasis sprendimas leidžia taupyti lėšas ir užtikrina efektyvų gyvenamojo ploto išnaudojimą. Vis dėlto, negalima paneigti ir trūkumų – tokia spinta negali būti kilnojama iš vienos vietos į kitą, jos negalėsite pastumti ar kitaip pakeisti montavimo sprendimų.

Jei norite, kad jūsų spinta būtų ilgaamžė, tvirta ir patikima, privalote bendradarbiauti su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus. Vienas iš sprendimų – pasitarti su ilgametę darbo patirtį turinčiais spintų gamintojais ar pardavėjais, pvz., „Spintų pasaulis“ ne tik patars konkrečioje situacijoje, bet ir padės priimti individualius sprendimus, užtikrinančius nepriekaištingą namų estetiką ir jų funkcionalumą. Ir atvirkščiai – nekvalifikuotų meistrų darbas gali tapti brangiai kainuojančių klaidų priežastimi, pvz., tokia spinta bus prastai ir netinkamai uždaroma, girgždės ar greitai susidėvės.

Ypatingą dėmesį reikia skirti ir vidinei spintų konstrukcijai. Nusibraižykite kelis planus ir surašykite, kiek ir kokių daiktų čia norite laikyti, pagalvokite, ar norite nedidelių stalčiukų, ar erdvių lentynų. Vidinė baldo konstrukcija ypatingai svarbi tuo atveju, jei spinta naudosis keli žmonės, pvz., ieškote vaikų kambario spintos, kurioje bus laikomi brolio ir sesers daiktai. Šioje situacijoje būtina galvoti tiek apie atskiras, tiek apie bendrojo naudojimo zonas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *