Kokie šildymo būdai yra pigiausi?

Šiandien namų šildymo rinka taip išsiplėtė, kad šildymas kietuoju kuru tampa vis mažiau patrauklus ir paklausus. Niekam ne paslaptis, kad anksčiau šis būdas buvo vienas pigiausių ir lengviausiai prieinamų. Tačiau šiandien pastebimas ženklus kietojo kuro brangimas, be to, vis dažniau yra žvelgiama į kitus šildymo būdus. Dažniausiai į tuos, kurie nereikalauja itin daug priežiūros ar papildomo pasiruošimo žiemos sezonui, o ir kuro kaina neženkliai skiriasi.

Be abejonės, tobulėjant technologijoms ir didėjant energinės naudingumo klasės reikalavimams naujai statomiems namams, atsiranda ir naujų šildymo alternatyvų. Viena iš tokių – labai sparčiai populiarėjantis šildymas šilumos siurbliais, kurių paklausa per pastaruosius kelerius metus išaugo visoje Europoje. Tai ekologiška namų šildymo sistema, naudojanti atsinaujinančius gamtos išteklius – tai saulės, vandens bei oro energiją.

Nepaisant to, kad pati šilumos siurblių oras-vanduo kaina yra kiek didesnė nei, tarkime, dujinių katilų, tačiau neabejotinai atsiperka. Be to, šie šilumos siurbliai gali būti įrengti bet kokiame name, jam nereikia jokių papildomų žemės darbų ar vandens gręžinių. Todėl lyginant juos su kitais šilumos siurbliais, pavyzdžiui, gruntas-vanduo, oras-vanduo įrengimas yra pigesnis, o efektyvumas gana aukštas.

Verta žinoti, kad šilumos siurblių oras-vanduo efektyvumas priklauso nuo lauko temperatūros. Todėl esant aukštesnei temperatūrai jis yra aukštesnis, krentant temperatūrai, krenta ir jo efektyvumas. Tačiau šiandien kai kurie gamintojai ženkliai ištobulino savo gaminius, todėl daugelio šių įrenginių efektyvumas išlieka net ir prie -25 laipsnių.

Kalbant apie šilumos siurblių efektyvumą, bet kuriuo atveju aukščiausią turi geoterminiai (gruntas-vanduo) šilumos siurbliai. Taip yra todėl, kad grunto temperatūra išlieka gana aukšta net ir žiemą, todėl praktiškai neturi įtakos. Be abejo, toks šildymo būdas yra ir pats pigiausias iš visų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *