Keli praktiški būdai, kaip atnaujinti seną sofą

Turite seną sofą, kuri jums tikrai nebetinka? Ieškote būdų kaip ją pakeisti, atnaujinti ar svarstote, gal lengviau išmesti? Nenusiminkite, tokių apmąstymų turi daugelis.

Iš pirmo žvilgsnio sofa gali atrodyti kaip vienas iš tų baldų, kurie nėra tokie paprastai atnaujinami ar restauruojami, tačiau iš tikrųjų yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti netgi be didelių investicijų.  Yra daugybė būdų, kaip atnaujinti seną sofą. Nuo greito ir paprasto pataisymo iki nuolatinio sprendimo, tokio kaip baldų pervilkimas – kiekvienai senai sofai yra atnaujinimo būdas.

Išvalykite sofą

Nustebtumėte sužinoję,  ką geras giluminis valymas gali padaryti sofai. Jei tai mėgstamas baldas, ant kurio nuolat sėdima, čia nuolat maistą susineša vaikai, kava ar limonadas reguliariai išpilami – jau po kelių mėnesių nauja sofa virsta „terliuke“. Giluminis valymas leidžia pašalinti visas dėmes, pašalinti kvapus ir tuomet sofa vėl kaip nauja!

Sutvarkykite beformes pagalves

Kitas dalykas, dėl kurio gera sofa gali atrodyti labai blogai, yra suglebusios ir suplotos pagalvėlės į kurias atremiame nugarą. Jei jos yra papildomos, reguliariai išpurtykite, apverskite, kad nesusigulėtų. Jei nepadeda – tuomet reikėtų daugiau kamšalo. Prikimšus pagalvę ji bus standesnė ir neatrodys suglebusi. Toks iš pažiūros paprastas veiksmas pakeičia sofą neatpažįstamai.

Uždenkite dekoratyvinėmis pagalvėlėmis

Vienas iš paprasčiausių būdų atnaujinti sofą, kurios nebemėgstate – tiesiog uždenkite ją spalvingomis pagalvėmis. Nuostabu, kaip naujos pagalvės gali visiškai pakeisti sofos išvaizdą. galite žaisti pagalvėlių spalvomis, raštais, formomis ir dydžių – pasirinkimų išties daug.

Pakeiskite sofos kojeles

Norite, kad jūsų moderni sofa atrodytų tradiciškesnė? Arba atvirkščiai, norite paprastą pigią sofą paversti kažkuo labiau pritaikytu prie šiuolaikiško interjero? Tiesiog pakeiskite sofos kojas naujomis. Iš tikrųjų galite nusipirkti įvairių stilių ir dydžių pakaitines sofos kojeles ir greitai jas pakeisti.

Prisiūkite sagtis

Sofos sagtys dabar labai madingas dalykas. Kodėl nepabandžius to padaryti su jūsų senute sofa? Garantuotai jai bus suteiktas naujas įvaizdis, kuris gali išties maloniai nustebinti – sofa atrodys kaip nauja.

Pakeiskite uždangalą

Vienas iš paprasčiausių būdų visiškai pakeisti sofos išvaizdą ir spalvą yra pridėti uždangalą. Daugybė populiarių sofų gamintojų parduoda specialius užvalkalus, pritaikytus tiksliai jų sofoms.

Net jei jūsų sofa senesnio modelio ir jos gamintojas nesiūlo  uždangalo, galite rasti universalių, kurios tiktų beveik bet kuriai sofai. Gali netikti taip tobulai, kaip būtų pritaikytas specialus užvalkalas, tačiau užvalkalas vis tiek gali pakeisti nusibodusią sofos išvaizdą.

Pervilk sofą

Ir galiausiai, jei esate pasirengęs tikrai pakeisti sofos išvaizdą, galite iš naujo aptraukti seną sofą. Tai galimybė gražinti atsibodusiam baldui naujas gyvenimo spalvas. Baldų pervilkimas iš esmės gali pakeisti sofos išvaizdą, nes tuo metu galima atnaujinti ir kamšalus, tad sofa nebus suglebusi, galima perdažyti rėmą ir kojeles (arba nušlifuoti ir nulakuoti, jei jos medinės). Taip pat pakeisti audinį į tokį, kuris labiau tiktų interjerui. Šiuo metu senos nublukusios sofos su gėlių rašto audiniais keičiamos į šviesias, mėlyno, žalsvo ar pilko atspalvio – pasirinkus šiuolaikišką audinį ir pati sofa atrodys šiuolaikiškai.

Jei prieš tai paminėtus patarimus galima lengvai įgyvendinti patiems, tai sofos pervilkimą verčiau patikėti profesionalams, užsiimantiems baldų restauracija ir pervilkimu. Neturint patirties ir praktiškos sofos pervilkimas gali būti išties sudėtingas ir atimantis daug jėgų bei laiko. Tad verčiau tokį darbą patikėti patyrusiems žmonėms ir džiaugtis galutiniu rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *