Keli patarimai, kaip sukurti jaukią ir stilingą svetainę

baldų komplektaiSvetainė – tai namų erdvė, kurioje praleidžiame daugiausiai laiko. Todėl tam, kad svetainėse jaustumėmės jaukiai ir patogiai, kad baldai pernelyg neapkrautų visos erdvės, tačiau kambarys neatrodytų tuščias ir minimalistinio stiliaus, baldus ir aksesuarus reikėtų rinktis atidžiai. Taigi kaip produktyviai išnaudoti erdvę ir susikurti tobulą svetainę?

Esminiai dalykai

Daugelis apstatydami svetaines pasirenka standartinius baldus ir juos sustato įprastu būdu. Tai išties neblogas pasirinkimas. Svetainėje būtinai atsiduria sofa, fotelis, kavos stalelis ir klasikinė sekcija. Tad šiuos baldus turite išsirinkti pirmiausiai ir tik po to pirkti visus papildomus elementus – suolelius kojoms, šviestuvus, toršerus, fotelius, nedideles kušetes ir t. t. Jei pirmiausiai pirksite smulkesnius baldus, jie gali tiesiog nebetilpti ar perkrauti erdvę.

Sisteminiai baldai

Ar pastebėjote, kad vis dažniau parduodami ne surinkti baldų komplektai, tačiau pateikiamos didelės baldų kolekcijos – spintelės, komodos, lentynos, lentynėlės, spintos, kitos sekcijų dalys, veidrodžiai, stalai ir t. t. Tai vadinamieji sisteminiai baldai (https://www.b-a.eu/c2089/Sisteminiu-baldu-kolekcijos), kurie leis erdvę apstatyti pagal pageidavimus. Pavyzdžiui, jums patinka aukšta komoda ir dviejų skyrių vitrina, o įprastame svetainės baldų komplekte nėra komodos, o vitrina siūloma tik vieno skyriaus. Tad atsidarę sisteminių baldų katalogą tikrai rasite patinkančius ir tinkančius jūsų namams variantus.

Praktiškumas ir kokybė – du esminiai elementai

Svetainės baldų komplektai pirmiausiai turi būti aukštos kokybės, nes nė vieno nežavi jau po metų ar dvejų naudojimo apsidaužę kietųjų baldų kampai, nukritusios rankenėlės ar girgždantys mechanizmai. Jei renkatės sofą, kokybiškiausios bus turinčios medinį rėmą, su plieno spyruoklėmis arba putų poliuretano čiužiniu. Žinoma, tokie baldai turi vieną minusą – jie kainuoja brangiau, tačiau investicijos greitai ir su kaupu atsiperka:  šie baldai ne tik kokybiškesni, bet ir patogesni, komfortiškesni, gražesni.

Apsisaugokite nuo nemalonių netikėtumų

Dar viena svarbi baldų savybė – atsparumas dėmėms. Ir net jei namuose nėra gyvūnų ar vaikų, tikrai gali būti taip, kad ant sofos netyčia išpilsite taurę raudonojo vyno ar puodelį kavos – nuo tokių nemalonių nutikimų neapsaugotas nė vienas. Tad pirkite baldus, pagamintus iš neteplių, atsparių drėgmei arba lengvai išsivalančių audinių. Verta pagalvoti ir apie praktiškesnę baldų spalvą – ne baltą ir kreminę.

Baldus derinkite tarpusavyje

Kad interjero detalės „nesipjautų“, pirmiausiai reikia nusižiūrėti patinkantį stilių. Baldai gali būti modernaus, klasikinio, antikvarinio, kasdieniško ar rytietišką primenančio stiliaus. Kartais galima aptikti ir smulkesnių klasifikacijų, pavyzdžiui, populiarūs skandinaviško stiliaus baldų komplektai, nors pastaruosius galima priskirti klasikinio arba kasdieniško stiliaus baldams. Tad jei baldus pirksite atsižvelgdami tik į tai, kad jie jums patinka, gali būti, kad svetainė atrodys pernelyg chaotiškai ir nesudarys jaukumo įspūdžio. Taip pat reikėtų pasirinkti du ar daugiausiai – tris spalvinius tonus ir visus baldus bei aksesuarus tarpusavyje derinti pagal koloritą ir faktūrą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *