Kaip pasirinkti vartus?

vartai

Kiemo vartus atveriate mažiausiai du kartu per dieną. Vartai atlieka ne tik funkcija – apsaugoti pašalinių patekimą į jūsų kiemą bet ir parodo jūsų gerą skonį ir supratimą apie eksterjero dizainą. Neretai pagal vartus sprendžiama ir apie savininko pajamas ir būdo bruožus. Taigi, visi kurie norite pastatyti gražius ir patvarius vartus, perskaityite šį straipsnį įdėmiai, nes čia nagrinėsime kaip išsirinkti gražius ir patvarius vartus.

Vartų tipai

Vartų tipą ne visada galima pasirinkti tokį kokį norisi. Daug lemia tai, kiek yra vietos sklype, ar yra medžių, kaip suplanuotas įvažiavimas ir tt. Pagal tai renkatės varstomus į šalį arba dvigubus atsiveriančius į vidų arba išorę. Ir vieni ir kiti turi savų niuansų dėl montavimo, reguliavimo ir judesio daviklių veikimo principo. Jums tai netūrėtų rūpėti nes vartų įrengimas ir priežiūra tai meistrų darbas.

Renkantis vartų metalinę konstrukciją, turite apsispręsti kokio svorio danga bus ant jo montuojama. Jei tai skarda, tuomet vartai laikomi lengvi, medinės lentos – vartai vidutinio svorio, metalinės ir kalvio tvoros yra sunkiausios. Šioms tvoroms reikia galingo variklio ir tikslaus sureguliavimo, kartais ir pagalbinio ratuko vartų gale. Vartams, kaip ir visai tvorai ir namo apdailai rinkitės statybines medžiagas kurios nereikalauja priežiūros. Taip išvengsite nuolatinio darbo ir išlaidų dažams, varžtams, kitoms pagalbinėms priemonėms. Klinkerinės plytos, metalinė skarda arba plastikinės apdailos medžiagos yra tinkamiausios vartams. Bet kokio tipo kiemo vartus verta cinkuoti ir dažyti milteliniu būdu nes tik taip apdoroti jie tarnaus 30 ir daugiau metų.

Dizainas ir įrengimas

Vartų dizainą rinkitės pagal tai kiek privatumo norite kieme. Jei už tvoros didelis eismas, daug pėsčiųjų vaikšto šaligatviu šalia jūsų sklypo, geriau turėti nepermatomą tvorą ir vartus. Sodybose, ramesniuose privačių namų rajonuose galima montuoti labiau atviro tipo aptvėrimus. Vartų įrengimas ant trinkelių ar kito pagrindo turi būti atliekamas taip, kad iki vartų apačios būtų paliktas 7-10 cm tarpas. Jis reikalingas žiemos metu susikaupusiam sniegui išvalyti ir turėti didesnę amplitudę reguliuojant vartus. Vartų automatika yra populiari tarp vagių, todėl apgalvokite būdus kaip ją apsaugoti ar bent jau atgrasinti ilgapirščius nuo noro ją pasisavinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *