,

Kaip išsirinkti tinkamas žaliuzes?

Žvelgiant į namų bei butų langus galima pamatyti labai daug skirtingų jų dengimo sprendimų. Ne paslaptis, kad šiuo metu dar vis populiariausi išlieka roletai bei įvairių tipų žaliuzės. O jų pasirinkimo galimybės kartais glumina – horizontalios medinės, tekstilinės, net aliuminės ar klasikinės plastikinės, taip pat plisuotos arba vertikalios. O kur dar fasado žaliuzės, fasadinės lamelės arba apsauginės.

Nepriklausomai nuo to, viduje ar lauke žaliuzės yra reikalingos, kiekvienu atveju jų pasirinkimas išties platus ne tik pagal tipą. Jos gali būti įvairių spalvų ir raštų, o kai kurios gali būti pritaikytos labai nestandartiniams sprendimams. Žaliuzių pasirinkimą lemia dar ir tai, namuose ar biure jos bus montuojamos. Ne paslaptis, kad vertikalios žaliuzės dažniausiai montuojamos biure ar kitoje oficialioje aplinkoje, bet ne namuose.

Šiuo metu itin populiarėjantis pasirinkimas – tai plisuotos žaliuzės, kurios gali būti sumontuojamos bet kokios formos ar tipo lange. Jas dažniausiai renkasi stogo langams, stikliniams stogams uždengti ar netradicinių formų langams. O platus audinių asortimentas leidžia jas lengvai pritaikyti bet kokio stiliaus interjere.

Vertinantys natūralumą ar skandinaviško, klasikinio stiliaus interjero gerbėjai neretai renkasi horizontalias medines žaliuzes, suteikiančias jaukumo ir šiltumo. Tai natūralios medienos žaliuzės, kurios gali būti įvairių spalvų ar su specialia imitacija. Šios žaliuzės yra labai patvarios ir visiškai atsparios saulės spinduliams, todėl spalva išlieka nepakitusi.

Ne mažiau populiarumo sulaukia ir aliuminės žaliuzės, kurių skirtingos pusės atlieka skirtingas funkcijas. Viena iš jų puikiai atspindi saulės spindulius ir juos sulaiko, o kita – efektyviai sulaiko šilumą. Tokias žaliuzes verta rinktis pietinėje pusėje, ypatingai saulėtose patalpose.

Labiausiai gali nustebinti ganėtinai nauji – tekstiliniai žaliuzių sprendimai, kurie papildys net ir patį egzotiškiausią interjerą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *