,

Interjeras

Įsirenginėjant savą būstą atsiveria didžiulės galimybės, tačiau interjeras turi būti parenkamas itin atsakingai – juk šiuose namuose teks gyventi ilgesnį laiką.

Įsigijote naujus namus? Pusė darbo padaryta, dabar lieka kita svarbi pusė – namų interjeras. Viską reikia atidžiai suplanuoti, nes pridarius klaidų jas paprastai labai sunku ištaisyti. Aišku, visada galima kreipti į profesionalius interjero dizainerius, kurie patars, kaip dažyti sienas, statyti baldus, išplanuoti kambarius, kabinti šviestuvus ir t.t., tačiau bendras interjero vaizdas turi gimti pirmą kartą pamačius perkamo būsto brėžinius.

Originali idėja būstą įrengti naudojant skirtingus interjerus kiekvienam kambariui ar zonai atskirai. Tokiame bute ar name lankytis ir gyventi patiks visiems šeimos nariams pagal jų skonius ir estetikos supratimą.

Hi-tech interjeras

Namuose turi būti zona, kurioje dirbami darbai, žaidžiami kompiuteriniai žaidimai ar kas nors konstruojama. Tai dažniausiai būna darbo kambarys, dalis garažo ar panašiai. Tokiai zonai puikiai tinka technologinis interjeras – metalo konstrukcijos, metaliniai paviršiai, tekstūros ir aišku, LED apšvietimas atspindintis naujausias technologines naujienas. Tokiame kambaryje gali stovėti ne vienas kompiuteris, ant sienos kabėti keletas ekranų (monitorių arba TV). Sienas nuklijuoti galima foto tapetais “Matricos” tematika, kad kaip įmanoma labiau būtų atspindėtas technologinis amžius. Lentynos kambaryje gali būti geležinės. Lova – sulankstoma ir patalpinama į sieną. Sulankstomi stalai ir kėdės tik dar labiau pabrėš technikos galimybes tapti kompaktiškomis. Toks interjeras labai tinkamas nedideliems vaikų kambariams, darbo kambariui ir erdvėms, kuriose labai taupoma vieta.

Natūralistinis (medinis) interjeras

Natūralumas interjere dažniausiai siejamas su natūraliomis medžiagomis ir tekstūromis. Tai yra natūraliu medžiu, populiariais atspalviais, kurie dažnai sutinkami gamtoje – žalia, ruda, mėlyna spalva. Toks interjeras pabrėžia ekologiją, grįžimą į gamtą ir gamtos resursų vertinimą. Kambarys arba erdvė paprastai apstatoma natūralaus medžio nedažytais baldais, sienos apkalamos lentelėmis arba tapetais, imituojančiais medienos tekstūras. Net lempoms naudojami iš vytelių pinti gobtuvai. Grindys gali būti padengto parketu, kuris automatiškai yra medinis. Tokie sprendimai labai tinka miegamosioms zonoms – tėvų miegamiesiems kambariams. Dažnai toks interjeras sutinkamas rastiniuose namuose, kur nieko specialiai nereikia daryti, norint sukurti medinį interjerą. Tokiam interjerui labai tinka židinys (gali būti ir bio-židinys, kuriam nereikia kamino)

Senovinis interjeras

Vertinantiems tradicijas ir ilgaamžiškumą senovinis interjeras bus prie širdies. Kambarys apstatomas antikvariniais baldais, lentynose kaupiami antikvariniai suvenyrai iš viso pasaulio, meno kūriniai. Lovos, spintos, komodos ir lentynos – senoviško stiliaus, tekstūros pasendintos. Sienos gali būti imituojančios atsilupusius dažus, o plastikiniai langai apklijuojami apsilupusio medžio lipdukais siekiant sukurti įvaizdį, kad jie yra archaiški. Toks kambarys gali turėti ir specialią medinę dėžę, kurioje įmontuotas televizorius. Yra nemažai šiuolaikinės audiovizualinės technikos, kuri primena senovinius radijo prietaisus, nors juose pritaikytos visos naujausios technologinės naujovės. Antikvarinis interjeras labai tinka gyvenamajai zonai – gyvenamajam kambariui, taip pat ir virtuvei (virtuvei tinka ir visi kiti stiliai, kai buitinė technika įmontuojama).

Bet kuris trijų kambarių butas gali būti kaip atskiras pasaulis, kuriame specialiai nebūtų suderinti interjero stiliai. Einant iš vieno kambario į kitą tarsi papuolama į atskiras epochas – pirmykštį būstą, senelių palikimą ir ateities namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *