Darželio baldai Klaipėdoje

darželis
Vilniuje, Karolinišškių mikro rajone atidarytas naujas modulinis darželis. Vilnius, 2019-12-06 (Irmantas Gelunas/Fotobankas).

Klaipėdoje vaikų darželių baldų asortimentą sudaro: lovelės, čiužinukai, kėdutės, žaislų spintos, persirengimo spintelės ir kt. Vaikai turi mokytis, žaisti ir augti su gražiais ir spalvingais, o svarbiausia patogiais, ergonomiškais ir funkcionaliais baldais. https://www.miestui.lt/ranga-edukacijos-staigoms/baldai-darzeliams-ir-mokykloms. Baldai darželiams turėtų suteikti namų jaukumą.

Vaikų staliukai

Staliukai skirti prisėsti pavalgyti, mokytis, bendrauti ar žaisti, spalvingi stačiakampiai, kvadratiniai, apvalūs, pusapvaliai ar trapeciniai staliukai. O dėl patogumo gali būti reguliuojamo aukščio. Staliukai priklausomai nuo jūsų patalpų dydžio, gali būti dviviečiai, keturviečiai, aštuonviečiai. Stalo kojelės dažniausiai gaminamos stalviršio spalvos ir medžio drožlių plokštės arba metalinėm kojelėm.

Vaikų kėdutės

Kėdutės  turi atitikti visus higienos normų reikalavimus ir augant vaikui gali būti didinamos, didinant kėdės kojų aukštį. Kėdučių pagrindas medinis ir nudažytas vandens pagrindo laku.

Minkšti vaikų baldai

Baldai gaminami tiek vienviečiai, dviviečiai, triviečiai ir pan., gali būti atskiromis dalimis ir sujungti, kartais gali turėti pakeliamus dangčius, po kuriais sudedamos knygelės, ar mokymosi priemonės- sutaupysite vietos. Minkšti vaikų baldeliai gali būti ir paraloniniai- ant tokių nesusižeis net patys vikriausi, greičiausi vaikai.

Mokykliniai baldai

Bendrojo ugdymo įstaigos turi atitikti joms keliamus reikalavimus. Jose esantys baldai privalo būti pritaikyti mokiniams ir darbuotojams. Mokyklų baldai ir priedai gaminami tvirti, patvarūs, funkcionalūs ir saugūs naudototi. Tinkamai pasirinkus baldus pamokos ir kiti užsiėmimai vyks sklandžiai, žaismingai ir kas svarbiausia- produktyviai. Rūbinės ir koridoriai turi būti įrengti tinkamai. Šiam tikslui pasiekti yra reikalingos spintelės, suoliukai, sofos, funkcionalūs stalai ir kiti priedai.

Bibliotekos baldai

Kiekviena mokyklos ar vaikų darželio erdvė įrengiama atsižvelgiant į jos paskirtį. Viena tokių- bibliotekos ir skaityklos. Patogūs, funkcionalūs ir itin patvarūs baldai leis tinkamai įrengti biblioteką ar vaikų darželio skaityklą.

Apšvietimas

Tinkamai įrengtas apšvietimas ne tik užtikrina gerą matomumą patalpoje, tačiau ir saugo regėjimą.  Funkcionalus apšvietimas ypatingai svarbus mokyklose ir vaikų darželiuose, kadangi vaikų regėjimas tuo metu formuojasi ir negali būti pažeistas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *