Apšvietimo idėjos namams

interjeras

Kalbant apie apšvietimo idėjas, profesionalai jums jų galėtų žerti, lyg iš gausybės rago. Tačiau, ką daryti, jeigu savo namų apšvietimu nusprendėte pasirūpinti patys? Tai iš tiesų puiku, tačiau rekomenduojame apie tai pasidomėti išsamiau. Apšvietimo įrengimas nėra toks elementarus ir paprastas, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. O ir ne visi matyti šviestuvai internete būtinai derės prie jūsų namų interjero.

Paradoksalu, tačiau kalbant apie apšvietimo idėjas, jas neretai lydi ir dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurios ne juokais apkartina gyvenimą. Todėl viena iš svarbiausių idėjų – tai nedaryti šių klaidų, o apie kitas idėjas pakalbėsime visai netrukus.

Taigi, labai svarbu savo namų interjerui suteikti ne tik grožio, bet ir funkcionalumo, o skirtingi apšvietimo būdai bei šviestuvų tipai – tobulo jaukumo. Formuodami apšvietimą erdvėse, visuomet numatykite kelis žingsnius į priekį. Gerai apmąstykite, koks baldas kur stovės, kokią paskirtį atliks vienas ar kitas namų kampelis. Atsižvelgiant į tai planuokite ir apšvietimą.

Venkite tik vieno apšvietimo sluoksnio, turėkite bent dvi ar net tris apšvietimo alternatyvas, kurias galėtumėte naudoti skirtingiems atvejams. Nesikoncentruokite tik ties bendru apšvietimu, turėkite ir funkcinį ar dekoratyvųjį namų apšvietimą. Pagalvokite ir apie tai, kad svetainėje ne tik priimsite svečius, tačiau norėsite ir pailsėti, paskaityti knygą. O gal jaukiai įsitaisyti fotelyje prie židinio. Tokiu atveju bendrasis apšvietimas erzins, tačiau visiškoje tamsoje būti tikrai nesinorės.

Kiekvienoje erdvėje įrenkite papildomą sieninį ar lubinį LED apšvietimą, tačiau jokiu būdu nepersistenkite ir nenaudokite daugiau nei 3 apšvietimo sluoksnių vienoje erdvėje. Venkite skirtingų spalvų bei tarpusavyje nederančių šviestuvų. Rinkitės harmoningus sprendimus savo namų erdvėms. Nepadarykite iš savo namų muziejaus, tačiau jokiu būdu neužmirškite laiptų ar dekoratyviojo apšvietimo namų erdvėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *