Rekuperatoriaus privalumai

Repuperacinės vėdinimo sistemos užtikrina pastovų gryno oro patekimą į patalpas, tačiau norint kad jos veiktų tinkamai, reikalingas kelių sąlygų įgyvendinimas. Oro rekuperatoriai kasdien tampa vis populiaresniais , tačiau kaip ir bet kuris kitas vedinimo įrenginys turi savo pranašumus ir trūkumus. Ir jei prie pastarųjų dažniausiai priskiriama pačių įrenginių ir jų montavimo kainas, tai pranašumų yra gerokai daugiau ir jie nesunkiai atsveria visas išlaidas.

Taigi ką suteikia sumontuotas vėdinimo sistemoje rekuperatorius?

  • Kaip jau minėta – tai pastovus ir labai efektyvus patalpų vėdinimas. Be to tokios sistemos nesunkiai šalina drėgmės perteklių, kvapus ir anglies dvideginį. Tai neabejotinai ženkliai pagerina gyvenimo kokybę ir leidžia išvengti įvairių sveikatos problemų, o taip pat užkerta kelią pelėsiui, dėl kurio gali ne tik tekti pastoviai atnaujinti remontą, bet ir galima rintai susirgti.
  • Nebereikia papildomo vėdinimo įrenginių, kurie yra būtini, montuojant tokias šildymo sistemas kaip kaminai ar šilumos katilai ir pan.
  • Rekuperatorius visiškai atstoja natūralų patalpų vėdinimą. Taigi namuose visada bus šviežias oras, be poreikio atidarinėti langus, kas ypač yra aktualu drėgnu metu laiku, kai kartu su grynu oru į patalpas patenka ir nereikalinga drėgmė.
  • Pastoviai užtikrinamas oro valymas, nes paduodamas į patalpas oras, pereina per filtravimo sistemą. Tai ne tik leidžia džiaugtis švariu oru, bet ir padeda apsaugoti sistemą nuo užsiteršimo. Suprantam, kad naudojamus filtrus teks laikas nuo laiko keisti.
  • Rekuperacinė sistema padeda taupyti šildymo sąskaitą, o kartais ir visiškai atstoja šildymo įrenginį. Priklausomai nuo namo šilumos izoliacijos, išlaidos, skirtos namo šildymui gali būti sumažintos nuo 30 iki 50 procentų. O jei rekuperatorius turi papildomų funkcijų, tokių kaip nuotolinis valdymas, tai dar ir palengvina šeimininkų užduotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *