Individualių namų šildymo sistemos

Individualių namų šeimininkai, įrenginėjant savo gyvenamąją vietą, privalo apsispręsti dėl būsimos šildymo sistemos. Tais atvejais, kai namas yra miesto teritorijoje ir pajungtas prie centrinio šildymo arba dujotiekio, tai užduotis yra lengvesnė. Tereikia nukreipti šilumnešį į pasirinktus šilumos prietaisus: radiatorius arba šildomas grindis. Centralizuoto dujotekio atveju, reikės apsirūpinti ir dujiniu katilu, kurio pagalba bus šildomas vanduo, ar kitas šilumnešis sistemoje. Apie dujinius katilus daugiau galima sužinoti šioje nuorodoje https://namams24.lt/lt/43-dujiniai-katilai

Jei namas nėra pajungtas prie centralizuotos sistemos, tai šio klausimo sprendimas yra visiškai perkeliamas  savininkui. Tokiu atveju, žmonės gali rinktis iš pakankamai didelio galimų variantų skaičiaus. Šiuolaikiniai namai yra šildomi tiek tradiciniais būdais, tokiais kaip šildymo katilai, tiek ir ganėtinai naujais, bet populiarėjančiais atsinaujinančią energiją naudojančiais prietaisais – šilumos siurbliais ir rekuperatoriais.  

Tie, kas teikia pranašumą laiko patikrintiems katilams, turi galimybę rinktis iš kelių naudojamo kuro tipų. Jis gali būti skystas, kietas arba dujų pavidalu. Pastarasis, kaip jai minėjome yra tinkamas variantas, turint prieigą prie centrinio dujotiekio, tačiau kitais atvejais, tampa ganėtinai brangiu. Dyzelinas arba skystas kuras labiau tinka pramoniniams sprendimams, nes reikalauja ganėtinai sudėtingų įrenginių, tam, kad būtų pakankamai saugūs. Dėl šių priežasčių, kietojo kuro katilai dominuoja individualiuose namuose. Priklausomai nuo modelio, juose naudojami anglys, malkos, medžio drožlių arba durpių briketai ir medienos granulės.

Modernesnių sprendimų šalininkai įprastai renkasi šilumos siurblius ir rekuperacines sistemas. Tokiu atveju, jiems nebereikia rūpintis kuru, nes šie įrenginiai naudoja aplinkoje esančia energiją, tam, kad perduoti ją namuose cirkuliuojančiam orui ir jį sušildyti arba atšaldyti, priklausomai nuo metų laiko. Šilumos siurbliai yra skirstomi pagal tai iš kur ima energiją: oras, vanduo, žemė ir kokiam šilumnešiui ją perduoda: oras ar vanduo.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *